O szkole Leader School Pleszew

KILKA SŁÓW O SZKOLE:
Szkoła Językowa Leader School funkcjonuje na rynku pleszewskim od 5 lat.

Przeszkoliliśmy wiele firm oraz instytucji państwowych, a przede wszystkim klientów indywidualnych.

Wiek studenta nie ma znaczenia, potencjalny przedział to od 1 do 99.

Budynek placówki usytuowany jest w centrum miasta Pleszewa na ulicy Rynek (wejście od Krzyżowej 2).

KILKA SŁÓW O METODACH:

NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO METODĄ BEZPOŚREDNIĄ DLA DOROSŁYCH

Leader School cechuje innowacyjność oraz wyjście na przeciw współczesnych wymogów związanych z edukacją.

Posiadamy swoje autorskie metody, opracowane przez znakomitych metodyków, powołanych przez centralę Leader School w Łodzi.

Jednym z wielu zacnych dorobków Leader School, jest metoda BLS Communication (ANGIELSKI) oraz BLS Kommunikation (NIEMIECKI). Jest to połączenie tradycyjnych spotkań z lektorem z możliwością e-learningu czyli pracy na platformie. Wiedza przekazywana jest przez nauczyciela podczas zajęć, a następnie ten sam materiał może być powtórzony w domu przy użyciu platformy e-learningowej w Internecie. Wówczas nauka staje się przyjemna oraz, a co najważniejsze, skuteczna.

Wyselekcjonowane materiały oraz techniki nauczania w BLS Communication/BLS Kommunikation sprawiają, że:

umiejętność swobodnej komunikacji, tej ustnej oraz pisemnej, zostaje nabyta w stosunkowo szybki sposób, uczeń już na pierwszych zajęciach mówi w języku angielskim lub niemieckim,
gramatyka przedstawiana jest w sposób jasny oraz sprawny, bez żmudnego tłumaczenia,
uczeń poznaje tylko przydatne zwroty oraz słownictwo potrzebne na co dzień,
poprzez Podręcznik Multimedialny, pozwalający na samodzielne powtarzanie i utrwalanie nowego materiału, język staje się łatwiejszy do opanowania,
istnieje możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu językowego TELC na jednym z dwóch poziomów zaawansowania.

ANGIELSKI METODĄ TRADYCYJNĄ DLA DZIECI

Leo English to metoda nauki języka angielskiego dla dzieci. Została utworzona przez specjalistów z dziedziny metodyki oraz psychologii. Dzieci to bardzo specyficzna grupa uczniów i dlatego należy zaoferować im coś innego, ciekawego, lepszego. Metoda polega na poznawaniu języka poprzez wszystkie zmysły toteż każdy detal został starannie dopieszczony oraz przemyślany.

Zadaniem nauczyciela jest wprowadzić dzieci w świat języka angielskiego. Stosuje się do tego różnego rodzaju techniki oraz elementy zaproponowane przez metodę Leo English. Dzieci są w pełni zaangażowane, gdyż aktywują zmysły takie jak dotyk, węch, smak, itd.

Każda minuta jest dokładnie zaplanowana. Dzięki temu rodzice mogą z łatwością śledzić postępy dziecka, a gruntownie przeszkolony lektor jest całkowicie skoncentrowany na uczeniu.

Różne poziomy zaawansowania są dostosowane do wieku i potrzeb dziecka. Ma ono zawsze do dyspozycji bogaty komplet materiałów opracowanych z niezwykłą starannością.

NAUKA SZYBKIEGO CZYTANIA, UMIEJĘTNEGO NOTOWANIA ORAZ ORTOGRAFII

Leo Maniak to metoda pozwalająca dziecku wykształcić zdolności związane z ortografią, mistrzowskim czytaniem oraz wytrenowaniem pamięci i koncentracji. Założeniem programu jest fakt, że każde dziecko ma talent, dlatego warto mu pokazać, jak wykorzystać potencjał umysłu.

Pokażemy, jak uczyć się łatwo i zapałem. W oparciu m. in. o program szkoły podstawowej pokazujemy konkretne metody skutecznego przyswajania wiedzy.

Dzieci kształcą nawyk skutecznego notowania, sprawnego kojarzenia faktów i rozwiązywania skomplikowanych zadań. Ciekawe materiały czynią naukę jeszcze bardziej atrakcyjną.